نگهداری و خرید پمپ اب خانگی

نگهداری و خرید پمپ اب خانگی

می توانید یک مخزن باد  قبل از اتوماتیک ديجيتال نصب کنید تا حدود زیادی مشکل حل می شود . چون همیشه آب پرفشار در سیستم و قبل از اتوماتیک ديجيتال ذخیره شده است ولي اگر مخزن باد را بعد از اتوماتیک ديجيتال نصب کنید به مشکل می خورید و اتوماتیک ديجيتال اصلا روشن نمي شود .(بهتر است از سيستم مكانيكي استفاده كنيد)

بازدید: 821
Mrnasab.com
4.6666666666667 3 امتیاز

در کادر زیر تعمیر کار های شهر را مشاهده میکنید. در صورتی که به دنبال تعمیرکار در شهر خودتان هستید کلیک کنید سایر تعمیرکاران

 نگهداری و خرید پمپ اب خانگی عمر تیوپ ها را نمی توان در زمان خاصی مشخص کرد.زیرا خرابی تیوپ ها به عوامل زیادی بستگی دارد.مهمترین علت خرابی هم خرید منبع بی کیفیت است و یا  منبع برای ساختمان و مصرف روزانه کم است .

منبع انبساط نیز باید به مانند پمپ آب با دقت انتخاب شده و متناسب با ساختمان حجم آنها تعیین شود.پس زمان خرابی یک تیوپ بستگی تمام به مصرف ساختمان ونگهداری درست ان دارد.هرچقدر مصرف کمتر باشد تیوپ کمتر باز و بسته شده و دیرتر خراب می شود.

پس اگر مخزن فشار شما برای ساختمانتان به اندازه کافی بزرگ نباشد تویپ بیش از حد باز و بسته شده و زود  سوراخ می شود  ولی امکان ندارد از کم باد شدن منبع های تحت فشار جلوگیری کرد ولی می توان با سرویس به موقع  آنرا به حداقل رسانید با این کار عمر تویپ زیاد می شود.

 

نگهداری و خرید پمپ اب خانگی


.پس ابتدا می بایست حداقل و حداکثر مصرف ساختمان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و سپس اقدام به خرید پمپ و منبع کنید.وتیوپ منبع فشار نیز نپوسیده باشد .

 

علت خاموش وروشن پی یاپی پمپ اب چیست ؟بیشتر مواقع قطع ووصل سریع پمپ مربوط بهکم باد شدن یا سوراخ  شدن منبع فشار و تیوپ است . نگهداری و خرید پمپ اب خانگی هواگیری چیست؟هواگیری یعنی تخلیه هوای داخل لوله ورودی  به پمپ و کلگی پمپ اب .اگر درون لوله ورودی پمپ اب و کلگی پمپ هوا باشد پمپ  نمی تواند آب را مک بزن.


علت هوا گرفتن پمپ اب چیست؟اگر پمپ اب به لوله کشی ساختمان به صورت مستقیم وصل باشد بحث هوا گیری کاملا منتفی است.

ولی اگرپمپ  به هر دلیل هوایی بکشد  پمپ  خاموش نمی شود ومدام کار میکند.چون خاموش شدن پمپ بر اثر فشار آب هست..اگر پمپ هوا بگیرد یعنی نمی تواند آب را مک بزند و پمپاژ کند پس پمپ  اب یکسره کار می کند.

دلیل خرابی اتوماتیک آنلالوگ پمپ اب چیست ؟

به طور حتم می توان گفت علت خرابی اتوماتیک مكانيكي مشکلات مربوط به مخزن فشاراست در این سیستم اب رساني ضرب و ریتم اتوماتیک مکانیکی کاملا بر اساس حجم وفشار باد مخزن فشار می باشد که در صورت خرابی منبع فشار , تنظيم اتوماتیک بهم می ریزد و بدلیل بالا بودن آمپر پمپ اب وتعداد زیاد استاپ ,اتواتیک مکانیکی دوام نخواهد آورد و خراب می شود ويا كيفيت ساخت اتوماتيك بد است مانند اتوماتيك هاي ساخت چین وتركيه .

 

نگهداری و خرید پمپ اب خانگی

نگهداری و خرید پمپ اب خانگی ایا پمپ آب خانگی بی صدا یا پمپ آب خانگی کم صدا وجود دارد؟ نگهداری و خرید پمپ اب خانگیکلیه پمپ های اب موجود در بازار ایران دارای صدا می باشند و پس از نصب صدای ان به مرورزمان بیشترهم می شود و این اشتباه مرسوم در بازار درست نمی باشد. واژه پمپ آب خانگی بی صدا فقط برای سوء استفاده می باشد. لذا پمپ خانگی موجود در بازار دارای صدا بوده و فقط در مدل های مختلف، میزان صدا کمی متفاوت می باشد.


بهترین پمپ اب خانگی از نظر کیفیت و خدمات پس از فروش کدام است؟تنظیم فشارهوا پمپ تنظیم فشار باد پمپ اب عمر تیوپ منبع

در بازارایران پمپ اب داب و بعد ابارا و بعد پمپ اب پنتاکس بهترین ها از نظر کیفیت و خدمات پس از فروش هستند (پمپ اب پنتاکس از نظر خدمات پس از فروش شناخته شده تر می باشد) وساخت کشور ایتالیا و  مونتاژ ایتالیا هستند و کیفیت خوبی نیز دارند .

بعد پمپ های ساخت ایران نیز خوب هستند. نگهداری و خرید پمپ اب خانگی

علت تفاوت قیمت در یک مارک مشخص نوع و جنس پروانه آب پخش کن و جنس کلهگی هست.( بعضی پمپ چینی رو به جای پنتاکس ایتالیا با قیمت کمتر می فروشند).منظور دو عدد پمپ پنتاکس در یک مدل هست که اگر اختلاف قیمتی داشته باشند به پروانه اب پخش کن وکلهگی و هد و دبی بالاتر مربوط می شود


میزان فشارباد داخل تیوب یک مخزن فشار را بايد حداکثر چقدر باشد تا بتواند آب را به ارتفاع معيني برساند؟


فشار استارت پمپ را باید بر اساس ارتفاع اخرين مصرف کننده تنظیم کنید و مقدار فشار هواي مخزن انبساط ربطی به ارتفاع مصرف کننده ندارد و باید فشار مخزن باد را بر اساس مقدار فشار استارت پمپ تنظیم کنید.


علت کارکرد پمپ اب بدو ن بازبودن هیچ شیر الاتی چیست ؟ نگهداری و خرید پمپ اب خانگیکار کردن پمپ بدون باز بودن شیر دلایل زیادی دارد. ممکن است مصرف کننده های دیگری از آب  استفاده کنند. 

مثل:  کولر آبی و خرابی فلوتر توالت فرنگی یا فلاش تانک ( فلاش تانک فرنگی بلای جان آب شهری است چون در صورت نشتی اصلا نشان نمی دهد و مدام آب به داخل چاه می فرستد از آنجایی که تنظیم صحیح آن سخت است و تازه اگر هم درست تنظیم شده باشد ، بعد از دو سه سال خراب می شود – به همین دلیل به اکثر خانه هایی کهمراجعه می کنیم فلاش تانک فرنگی شان خراب است و نشتی فلاش تانک باعث افت فشار پمپ و روشن خاموش شدن آن میشود برای تست ، شیر فلکه آب داخل واحد را باز کنید و شیر فلکه آب شیرین کن و شیر فلاش تانک فرنگی را ببندید تا مطمئن شوید نشتی در سیستم وجود ندارد) و غیره که مدام آب مصرف می کنند یا ممکن است که لوله ای درون کار سوراخ شده باشدویا آب به داخل کوچه برمی گردد.ویا پمپ تنظیم نیست .

(از سالم بودن پروانه آب پخش کن پمپ مطمئن شوید)ویاشیر خوکار( شیر یکطرفه) خراب شده است.اگر پمپ اب از نوع جتی باشد کوچکترین خرابی و نقصی در کلهگی جلوی آن باعث افت فشار شدید می شود. اگر کلید اتوماتیک دیجیتال پمپ اب نیز مشکل داشته باشد پمپ روشن میشود.

در صورتي كه فشار تنظيم شده روي اتوماتیک مكانيكي بيشتر از قدرت پمپ باشد پمپ مدام روشن مي ماند


وظیفه شیر خوکار یا شیر یکطرفه چیست :نگهداری و خرید پمپ اب خانگیپمپ اب از منبع ذخیره اب یا کنتور, آب را مک می زند و به داخل لوله ها و منبع انبساط می فرستد.

زمانی که فشار داخل لوله ها به حداکثر رسید اتوماتیک قطع شده و پمپ از کار می ایستد.در این زمان شیر یکطرفه بسته می شود تا فشاراب ایجاد شده در لوله ها و منبع فشار به بیرون باز نگردد.

اگر این شیر خودکار(یورک) نباشد و آب را قطع نکند هیچ وقت پمپ بیکار نمی شود و همیشه در حال پمپازآب و پر کردن لوله است و به هنگام خاموش شدن همه آب بر می گردد.

پس در این سیستم نمی شود شیر خودکار(شیریکطرفه -یورک) نباشد و باید آب داخل سیستم از آب بیرون جدا گردد.

حال اگر بین پمپ اب و کنتور(یا تانک اب) شیر یکطرفه وجود نداشته باشد تمامی آب پمپاژ شده توسط پمپ  بدون هیچ مانعی به داخل  باز خواهد گشت و بی دلیل پمپ روشن خواهد شد.

زیرا فشاراب در درون پمپ و لوله کشی بیشتر از فشار آب  کنتور(یا تانک اب ) است.پس برای نصب پمپ اب شیر یکطرفه (یورک )لازم است.

 


با كم شدن فشار اب اتوماتیک ديجيتال روشن نمي شود ؟می توانید یک مخزن باد  قبل از اتوماتیک ديجيتال نصب کنید تا حدود زیادی مشکل حل می شود . چون همیشه آب پرفشار در سیستم و قبل از اتوماتیک ديجيتال ذخیره شده است ولي اگر مخزن باد را بعد از اتوماتیک ديجيتال نصب کنید به مشکل می خورید و اتوماتیک ديجيتال اصلا روشن نمي شود .(بهتر است از سيستم مكانيكي استفاده كنيد)


روش محافظت از پمپ اب در زمستان ؟

 

نگهداری و خرید پمپ اب خانگی

نگهداری و خرید پمپ اب خانگی

 اگر در زمستان فشار آب شهر به قدری زیاد است که از پمپ استفاده ای نمی شود  احتمال یخ زدگی پمپ وجود دارد و از برق کشیدن پمپ بی فایده است چون آب در کلهگی یا به در جلوی پمپ باقی مانده است و آب  یخ زده و باعث ترکیدن کلهگی و خسارت می شود.

برای تخلیه کردن اب ابتدا آن را از برق جدا کرده.سپس شیر ورودی پمپ را ببندید. در مرحله اول فقط شیر ورودی پمپ اب.سپس یک شیر آب سرد باز کرده تا فشارآب داخل پمپ کم شود.و دیگر آبی از شیر نیاید.

سپس شیر آب را بسته و فلکه خروجی پمپ را نیز ببندید.سپس درجلوی پمپ قسمت پایین معمولا پیچی وجود دارد به عنوان پیچ هواگیری آن را باز کنید تا بقیه آب نیز خارج شود.

حال پمپ شما خالی از آب است و می توانید تا وقتی که به آن احتیاج ندارید آن را رها کنید.

اگر پمپ در طول پمپاژ آب یخ می زند بایستی جعبه ای آلمینیومی برای آن بسازید و آن را با پشم شیشه عایق کنید به طوری که هوا به پمپ برسد تا دینام آن خنک بماند.وحتما لوله ورودی و خروجی وخود منبع را نیز عایق کنید.


.در پمپ های اب پروانه و کاسه نمد به شدت تحت تاثیر گرما می باشند.که اگر پمپ اب خشک کار کند به سرعت آنها را خراب می کند یا به اصلاح می سوزاند.  در تمامی پمپ ها نافی  آنها پلاستیکی می باشد که با حرارت  خراب شده و آب از آن نشت می کند این اب روی شافت پمپ ریخته و سپس وارد پمپ میشود و اسیب زیادی وارد می کند. چاره کار استفاده از محافظ پمپ اب است.


پمپ اب ساختمان يكسره شده و خاموش نمي شود علت ان جيست؟1: تنظیم نبودن کلید اتوماتیک مکانیکی پمپ اب : راه حل =باید توسط سرویسکار پمپ اب تنظیم شود.

2: بی اب شدن وخشک کار کردن پمپ اب .

  3: هوا کشیدن پمپ اب .

4: کنتاکت های کلید اتوماتیک مکانیکی به هم چسبیده است .


مصرف برق پمپ اب ساختمان ؟


مصرف برق یک پمپ یک اسب حدود 3 تا 4 آمپر یا 600 تا 800 وات در ساعت است این مصرف RLA یا مصرف جریانی و مداوم آن است و مصرف LRA یا مصرف لحظه استارت هم حدود 5 تا 6 آمپر است که چون فقط در یک ثانیه اول اتفاق می افتد آن را به حساب نمی آوریم

    * اگر الکتروموتور پمپ از كار افتاد نبايد فكر كنيد حتما الکتروموتور سوخته است بلكه در اكثر مواقع با سرويس الکتروموتور مشكل  پمپ حل مي شود . ( در مواردي مشتري گفته است كه الكترو موتور را سيم پيچي برده ام  ولي دوباره خراب شده است . ولي وقتي ما الكترو موتور را در كارگاه باز كرده ايم سيم پيچي فابريك كارخانه بوده استنگهداری و خرید پمپ اب خانگی

در صورتی که سوال دارید میتوانید به لینک زیر رفته و سوال خود را وارد کنید.
در کمترین زمان متخصصین به سوال شما پاسخ خواهند داد

سوال خودتو بپرس

Aug 24, 2014 @ 2:35 PM
  • Complain
  • Reply

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Iusto temporibus iste nostrum dolorem natus recusandae incidunt voluptatum. Eligendi voluptatum ducimus architecto tempore, quaerat explicabo veniam fuga corporis totam reprehenderit quasi sapiente modi tempora at perspiciatis mollitia, dolores voluptate. Cumque, corrupti?

Aug 24, 2014 @ 2:35 PM
  • Complain
  • Reply

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Iusto temporibus iste nostrum dolorem natus recusandae incidunt voluptatum. Eligendi voluptatum ducimus architecto tempore, quaerat explicabo veniam fuga corporis totam reprehenderit quasi sapiente modi tempora at perspiciatis mollitia, dolores voluptate. Cumque, corrupti?

blinker ایا نیاز به مشاوره و سوال رایگان دارید؟ نزدیک ترین سرویسکار در کنار شماست   تعمیرکار خودتو پیدا کن

0990191-0-104