نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس

نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس

نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس  پمپ آب خانگی (پمپ تحت فشار) ، پمپ آب خانگی بی صدا ، پمپ آب خانگی پنتاکس ، پمپ خانگی ایتالیایی ، پمپ آب خانگی لوارا ، قیمت پمپ آب خانگی ، پمپ خانگی ابارا ، پمپ خانگی کوچک ، پمپ آب خانگی ، پمپ آب خانگی نیم اسب

بازدید: 2115
Mrnasab.com
4.6666666666667 3 امتیاز

در کادر زیر تعمیر کار های شهر را مشاهده میکنید. در صورتی که به دنبال تعمیرکار در شهر خودتان هستید کلیک کنید سایر تعمیرکاران

محسن سقراط

متخصص تاسیسات

تهران

0912049*******

نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس  پمپ آب خانگی (پمپ تحت فشار) ، پمپ آب خانگی بی صدا ، پمپ آب خانگی پنتاکس ، پمپ خانگی ایتالیایی ، پمپ آب خانگی لوارا ، قیمت پمپ آب خانگی ، پمپ خانگی ابارا ، پمپ خانگی کوچک ، پمپ آب خانگی ، پمپ آب خانگی نیم اسب

پمپ آب خانگی، پمپی است برایتقویت فشار آب که در مصارف مسکونی  و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. پمپهای تحت فشار گوناگونی برای افزایش فشار  آب خانگی وجود دارد که انواع آن عبارتند از:

پمپ آب خانگی جهت افزایش و تقویت فشار آب در منازل مسکونی و آپارتمان‌ها استفاده‌ی فراوانی دارد. این نوع پمپ‌ها با توجه به تعداد طبقات و واحدهای منازل انتخاب و مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول برای پمپ‌های خانگی یک مخزن انبساط و یا کلید اتوماتیک به پمپ متصل می‌گردد تا بر اساس نیاز پمپ شروع به پمپاژ آب نماید. انتخاب پمپ برای مصارف خانگی به تعداد طبقات و واحدهای ساختمان، متراژ واحدها و تعداد شیرها بستگی دارد.

روش‌های استفاده از پمپ آب خانگی

پمپ‌های خانگی را با توجه به نیاز، مقدار مصرف و شرایط محل استفاده، می‌توان به یکی از سه روش زیر استفاده نمود: نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس

– پمپ آب خانگی با مخزن انبساط: استفاده از مخازن انبساط در پمپ‌های آپارتمان‌ها بسیار رایج است و انتخاب مخزن نیز با توجه به تعداد واحدهای ساختمان و مقدار مصرف است. این منبع پس از اتصال به پمپ با توجه به ظرفیت خود، به طور دائم حجمی از آب را تحت فشار نگه می‌دارد، به این ترتیب زمانی که یک شیر آب باز می‌شود تا زمانی که آب مخزن انبساط استفاده نشده، پمپ شروع به پمپاژ نخواد کرد. از این‌رو اگر مخزن انبساط به درستی و با توجه به تعداد واحد‌ها و مقدار آب مصرفی انتخاب شود، پمپ دفعات کمتری روشن شده و این امر علاوه بر آلودگی صوتی کمتر به کاهش مصرف برق نیز کمک می‌کند.


پمپ با مخزن انبساط به سرویس و نگهداری به صورت دوره‌ای دارد و ممکن است مخزن انبساط پس از مدتی نیاز به تعویض تیوب داخلی و تعمیر داشته باشد. علاوه بر منبع انبساط، از یک کلید اتوماتیک، پنج‌راهی و درجه تنظیم فشار برای نصب پمپ خانگی همراه با مخزن انبساط استفاده می‌شود.

 

نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس

نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس

 پمپ آب با کلید اتوماتیک:

 پمپ آب خانگی با کلید اتوماتیک: استفاده از کلید اتوماتیک به تنهایی علاوه بر هزینه کمتر به نگهداری و کنترل کمتری نیاز دارد. اما باید دفعات باز و بسته شدن شیرها و مصرف را در نظر داشت، چرا که با هر بار باز شدن شیر، پمپ شروع به پمپاژ آب می‌کند تا فشار درون لوله‌ها را تأمین نماید.


انواع بوستر پمپ


– بوستر پمپ: از بوستر پمپ‌ها در مصارف خانگی و صنعتی به دلیل هزینه نگهداری کم و به صرفه بودن استفاده فراوانی می‌شود. از بوستر پمپ‌ها در مجتمع‌های مسکونی و مراکز صنعتی و تجاری که مصرف آب زیادی دارند استفاده می‌شود. بوستر پمپ‌ها نسبت به دو مورد قبلی از اجزای بیش‌تری مثل تابلوی کنترل، فشارسنج و اینورتر تشکلیل شده‌اند و برای مصارف بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.


    پمپ آب خانگی نیم اسب بخار

    پمپ آب خانگی یک اسب بخاربشقابی
    پمپ آب خانگی یک اسب بخار دو پروانه
    پمپ آب خانگی یک ونیم اسب بخاردو پروانه
    پمپ آب خانگی دو اسب بخار

 

عوامل موثر در نوع این پمپ آب خانگی عبارتند از:


    متراژساختمان

    تعداد طبقات ساختمان
     میزان مصرف آب
    تعداد شیر  آب موجود

پمپ آب خانگی یا همان پمپ تقویت فشار آب ساختمان انواع مختلفی دارند که می توان به پمپ نیم اسب بخار،یک اسب بخار، یک ونیم اسب بخار و دواسب بخار اشاره نمود.پمپ آب خانگی نیم اسب بخار برای استفاده در ساختمان های 1 طبقه با حداکثر متراژ 150 متر مربع قابل پیاده سازی است.


پمپ های قابل اجرا برای مصارف خانگی:


    پمپ آب با کلید خودکار

    پمپ آب با مخزن انبساط
    بوستر پمپ

 


پمپ آب خانگی بی صدا یا پمپ آب خانگی کم صدا: تمامی پمپ های موجود در ایران دارای سر و صدا می باشند و پمپ بی صداوجود خارجی ندارد. به اطلاع شما مشتریان عزیز عرض می کنیم که واژه پمپ آب خانگی بی صدا فقط جهت کلاهبرداری وسوء استفاده می باشد.پمپ آب خانگی یک اسب بشقابی برای مصرف در آپارتمان های سه طبقه و شش واحد با حداکثر متراژ هر واحد 75متر اجرا می گردد. پمپ آب خانگی یک اسب بخار جتی برای استفاده در آپارتمان های چهار طبقه،  هشت واحد با حداکثر متراژ 68 متر قابل اجرا است.
تنظیم پمپ فشار آب خانگی: نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکسالکتروپمپ های آب خانگی به دو دسته تقسیم می شوند. اول الکتروپمپ های افزایش فشار آب و دوم الکتروپمپ های آب در گردش ( سیرکولاتور یا پمپ های برگشت آب گرم ) که این سری از پمپ ها جهت به گردش درآوردن آب گرمدر یک مدار بسته (مثل شوفاژخانه ها) استفاده می گردد و عموما الکتروموتورهای آنها 1500 دور هستند ولی الکتروموتور های پمپ مورد اول3000 دور هستند. هرچه میزان دور الکتروموتور بیشتر باشد میزان فشار و صدای تولیدی در هنگام کار بیشتر خواهد بود. نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس

عموما جهت اتوماتیک کردن پمپ های افزایش فشار از سه سیستم استفاده می گردد:

    بهره گیریاز منابع تحت فشار

    بهره گیری از مجموعهکنترل یا کلید دیجیتالپمپ فشار آب خانگی یک اسب بخار دو پروانه برای استفاده در ساختمان های چهار طبقه 8 واحد با حداکثر متراژ 75 متر اجرامی شود. پمپ آب خانگی یک ونیم اسب بخار دو پروانه برای  اجرا در آپارتمان های پنج طبقه 10واحد با حداکثر متراژ 100متر قابل اجرا می باشد.برخی از برندهای پمپ های خانگی عبارتند از:

 در ذیل به تعدادی از پمپ های آب برای آپارتمان اشاره می کنیم:

    پمپ آب خانگی پنتاکس

    پمپ آب خانگی سایر
    پمپ آب خانگی ابارا
 

نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس

نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس

نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس تیپ یک

مناسب برای جاهایی که فشار آب خوب است (معمولا طبقه 1 و 2)

یکی از اشکلات اتومات دیجیتال نسبت به سیستم اتومات مکانیکی و مخزن تحت فشار این است که حتی با استفاده جزئی از آب ، پمپ روشن می شود - با نصب یک مخزن تحت فشار بعد از اتومات دیجیتال این مشکل حل می شود

همچنین کسانی که از اتومات دیجیتال استفاده می کنند متوجه این موضوع شده اند که در لحظه اول که آب را باز می کنند ، آب کم فشار است و بعد از چند ثانیه که پمپ روشن شد ، آب یک دفعه پر فشار می شود و باعث ورپاش آب می شود - با این کار مشکل ورپاش آب هم حل می شود...


 (ورپاش آب بیشتر زمانی اتفاق می افتد که مصرف کننده از پمپ جتی استفاده کند - لذا یکی از دلایلی که توصیه می کنیم از پمپ بشقابی یا دو پروانه برای اتومات دیجیتال استفاده کنید همین است)

 از دیگر مزایای این روش این است که جلوی ضربه قوچ را هم میگیرد

همچنین این راهکار ، مشکل کسانی که آب به کولرشان نمی رسد را هم حل می کند

همچنین این کار باعث کاهش استارت های مکرر پمپ می شود و در استفاده های جزئی از آب ، پمپ روشن نمی شود

نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس تیپ  2

این روش برای طبقات 2 به بالا و یا جاهایی که فشار آب شهری کمتر از 1 تا 1.5 بار است توصیه می شود

مشکل دیگری که بعضی از دوستان با اتومات دیجیتال دارند این است که در ساعاتی از روز که فشار آب خوب است ، اتومات کار می کند ولی زمان هایی که فشار آب کم می شود ، پمپ اتومات نمی کند و باید به صورت دستی آن را راه اندازی کنند (باید برق آن را قطع و وصل کنند یا دکمه ریست اتومات دیجیتال را فشار دهند)

برای رفع این مشکل کافی است یک مخزن تحت فشار قبل از اتومات دیجیتال نصب کنید...


با این کار از ورپاش آب و ضربه قوچ جلوگیری می شود ولی این روش در کاهش تعداد روشن خاموش شدن های پمپ تاثیری ندارد و کما فی السابق به محض باز کردن شیر آب و یا با استفاده جزئی از آب ، پمپ روشن می شود

 

 

 نصب پمپ اب ساختمانی پنتاکس

در صورتی که سوال دارید میتوانید به لینک زیر رفته و سوال خود را وارد کنید.
در کمترین زمان متخصصین به سوال شما پاسخ خواهند داد

سوال خودتو بپرس

Aug 24, 2014 @ 2:35 PM
  • Complain
  • Reply

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Iusto temporibus iste nostrum dolorem natus recusandae incidunt voluptatum. Eligendi voluptatum ducimus architecto tempore, quaerat explicabo veniam fuga corporis totam reprehenderit quasi sapiente modi tempora at perspiciatis mollitia, dolores voluptate. Cumque, corrupti?

Aug 24, 2014 @ 2:35 PM
  • Complain
  • Reply

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Iusto temporibus iste nostrum dolorem natus recusandae incidunt voluptatum. Eligendi voluptatum ducimus architecto tempore, quaerat explicabo veniam fuga corporis totam reprehenderit quasi sapiente modi tempora at perspiciatis mollitia, dolores voluptate. Cumque, corrupti?

blinker ایا نیاز به مشاوره و سوال رایگان دارید؟ نزدیک ترین سرویسکار در کنار شماست   تعمیرکار خودتو پیدا کن

0990191-0-104