سرویس کولر درداراباد

سرویس کولر درداراباد

بازدید: 992
Mrnasab.com
4.6666666666667 3 امتیاز

در کادر زیر تعمیر کار های شهر را مشاهده میکنید. در صورتی که به دنبال تعمیرکار در شهر خودتان هستید کلیک کنید سایر تعمیرکاران

مجید رفیعی

تعمیرکار حرفه ای ابگرمکن

تهران

0919217*******

محسن سقراط

متخصص تاسیسات

تهران

0912049*******

سرویس کولر درداراباد

کولرهای آبی


 اکثر ما با این وسیله برودتی آشنایی کامل داریم و شاید یک بار هم که شده سری به داخل این جعبه فلزی آبی‌رنگ زده باشیم. اگرچه رنگ آبی آن احساس خنکی خاص و رمانتیکی برایمان به ارمغان خواهد آورد، اما اگر توجه به نحوه کارکرد قطعات مختلف آن نداشته باشیم، به جای آرامش فقط عصبی خواهیم شد و دائم با عصبانیت کشوهای سپیدرنگ آن را باز می‌کنیم و به داخل این جعبه آبی‌رنگ  می‌کشیم. در نهایت خیس عرق به یکی از تاسیساتی‌های محل مراجعه خواهیم کرد تا دوباره از هوای خنک آن لذت ببریم.

بد نیست بدانیم هم‌اکنون حدود 70 درصد از مردم ایران از هوای خنک کولرهای آبی لذت می‌برند. بنابراین با توجه به گستردگی مصرف‌کنندگان لازم است بدانیم این وسیله ظاهرا ساده هم پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که باید به آن توجه داشته باشیم. با توجه به کارکرد آن یعنی عبور هوا از روی پوشال خیس و ایجاد سرمای مناسبت متوجه خواهیم شد که اصطحلاک این وسیله عمری غیرقابل اجتناب است...

 

و باید هرچه می‌توانیم آن را با سرویس‌های دوره‌ای به حداقل برسانیم و البته بازدهی آن را بالا ببریم.

این جعبه آبی‌رنگ که در حال حاضر با دو مدل سلولزی و معمولی در دسترس ماست، ریزه‌کاری‌های خاصی برای بهتر کار کردنش داشته که بد نیست آنها را بدانیم. به یاد داشته باشیم اگر برای تهیه کولر آبی تصمیم‌گیری می‌کنیم، بهترین زمان خرید آن قبل از فرارسیدن فصل تابستان است، چون می‌توانیم با این کار مقداری پس‌‌انداز کنیم.

 

سرویس کولر در  داراباد

سرویس کولر در داراباد

 1ـ انجام سرویس‌های دوره‌ای: قبل از شروع فصل تابستان

2ـ تعویض پوشال‌ها به صورت سالانه

3ـ روغن‌کاری یاتاقان‌های کولر به صورت ماهانه

4ـ بررسی صفحه کولر: اگر دچار خوردگی یا ترک شده باشد، باید تعویض شود. البته میزان سفتی آن می‌تواند در مصرف انرژی و بازدهی کولر موثر باشد. برای امتحان کردن آن کافی است که با دست تسمه کولر را وقتی جای خود قرار گرفته، به داخل فشار دهید. انعطاف آن نباید بیش از یک سانت باشد؛ سفت بودن زیاد یا شل بودن زیاد همواره برای بازدهی کولر مضر است.

5ـ رسوب‌زدایی از پره‌های ورودی هوای درب کولر: این کار باعث عبور مناسب آب از روی پوشال خواهد شد.

6ـ تمیز کردن توری پمپ آب کولر

7ـ تراز بودن کولر

8ـ تنظیم شناور آب

9ـ رسوب‌گیری کف کولر

10ـ جرم‌گیری شلنگ‌های انتقال آب از پمپ روی پوشال‌ها

11ـ تنظیم سیستم توزیع آب یا ناودانی پنجره‌های کولر برای توزیع یکنواخت آب روی پوشال

12ـ بازدید برزنت (محل اتصال دهانه کولر به کانال)

13ـ بازرسی جعبه تقسیم برق

14ـ غبارگیری از فن داخل کولر و پره‌های آن

با رعایت این نکات شک نداشته باشید گرمای تابستان برایتان مطبوع و قابل تحمل خواهد شد، اما دو نکته اساسی را هرگز فراموش نکنید تا تمام این مراحل برای آرامش شما کارساز باشد؛ اول این‌که همیشه برای کولر سایبان در نظر بگیرید تا بدنه آن زیر آفتاب تابستان گرم نشود و هوای خنک تولید کند و دومین نکته این‌که سعی کنید همیشه کولر در معرض وزش باد باشد و از قرار دادن آن در محیط‌های بسته مثل پاسیو یا راه‌پله جدا خودداری کنید، چون با این کار فقط به جیب مبارک خسارت زده‌اید.
 

سرویس کولر درداراباد

 

 

سرویس کولر در  داراباد

سرویس کولر در داراباد


یکی از تفاوت‌های محسوس کولر آبی و گازی، ترموستات یا حسگر حرارتی است، به این معنی که شما هرگز تاکنون نمی‌توانستید دمای اتاق را با کولر آبی تنظیم کنید، اما یکی دو سال است که کولرهای آبی هم مثل کولرهای گازی قابل تنظیم هستند، البته با کمی هزینه کردن.

این سیستم که بدون هیچ اختلالی به جای کلیدهای معمولی کولر آبی نصب خواهد شد، می‌تواند با استفاده از فناوری نوین هم مصرف انرژی کولر و هم دمای اتاق را کنترل کند. این کنترل‌کننده با قابلیت برنامه‌ریزی می‌تواند در طول شب از روشن ماندن بدون دلیل کولر و مشکلات بعدی آن جلوگیری کند و دماسنج آن وقتی شما در خواب ناز به سر می‌برید، مواظب جیب شماست که مبادا قبوض آب و برق اضافه شود. بنابراین کنترل دمای منزل با روشن و خاموش شدن اتوماتیک کولر بدون دخالت شما، کولر آبی شما را همانند کولر گازی کارآمد خواهد کرد.

دو عیب بزرگ باعث شده که برخی ارزان بودن آن را فراموش کنند و به سوی کولرهای گازی روی آورند؛‌ اولین عیب بوی نامطبوع کولرهای آبی و دیگر آلودگی بالای آنها برای شهرهایی چون تهران است. اگرچه این جعبه آبی‌رنگ مشکلات دیگری چون گرفتگی پوشال‌ها، گرفتگی پمپ آب، زنگ‌زدگی و مصرف زیاد آب را در کارنامه خود ثبت کرده، اما با روش‌هایی که قبلا گفته شد، می‌توان آنها را به حداقل رساند و فقط این دو موضوع باقی خواهد ماند. نکته جالب که هر دوی این موارد هم‌اکنون قابل برطرف شدن هستند.

الف) نوع بوی بد کولر: شاید این حس نامطلوب را تجربه کرده باشید که وقتی کولر آبی منزل را روشن می‌کنید، بوی لجن کل خانه را فرا می‌گیرد و شاید گاهی هم به همین دلیل از خیر هوای خنک آن گذشته‌اید، اما زود از کوره در نروید، چون فقط کافی است یک لیوان وایتکس یا شیشه‌شوی داخل آب کولر بریزید و اجازه دهید نیم‌ساعت بدون روشن بودن فقط فقط پمپ کولر کار کند، پس از آن آب محفظه ذخیره آب را تعویض کنید و دواره از آب پر کنید. حالا با اضافه کردن یک استکان شیشه‌شوی می‌توانید از هوای خنک کولر لذت ببرید و اگر لازم شد این چرخه را دوباره تکرار کنید. به یاد داشته باشید از شوینده‌های قوی مثل تاید یا مایع ظرفشویی هرگز استفاده نکنید، چون کولر شما به حباب‌ساز تبدیل خواهد شد.

ب) اما آلودگی هوا که پدیده‌ای غریبی برای شهرهای بزرگ مثل تهران نیست، باعث شده این وسیله سرمایشی کمی دچار ضف شود، چون برای خنک کردن هوا، کولرهای آبی نیازمند کشیدن هوای بیرون به داخل هستند. سیستم کولر طوری طراحی شده که با این کار باعث خنک شدن هوایی که از روی پوشال‌ها عبور کرده، بشوند که درواقع اشکال کار هم همینجاست. این عبور دائمی هوا از روی پوشال‌ها باعث می‌شود تا میکروب‌، ویروس یا قارچ‌های مختلف روی آن جمع شود و با دمیدن هوا به داخل منزل راه یابند، اما باز هم فناوری نوین با طراحی سیستم فیلتراسیون هوا برای کولرهای آبی این مشکل را هم برطرف کرده تا دوباره کولرهای آبی به جایگاه خود بازگردند.

با خریدن این سیستم و نصب آن روی خروجی هوا داخل منزل (دریچه‌های داخل اتاق) می‌توانید از ورود گرد و خاک یا آلودگی به داخل منزل به طور موثری جلوگیری کنید و با خیال راحت کلید روشن شدن کولر آبی را بزنید. بدون تردید این جعبه‌های فلزی آبی‌رنگ برای مدت طولانی در خدمت ما خواهند بود و گرمای تابستان را برایمان به هوای بهاری تبدیل می‌کنند.

سرویس کولر درداراباد

سرویس کولر در  داراباد

سرویس کولر در داراباد

در صورتی که سوال دارید میتوانید به لینک زیر رفته و سوال خود را وارد کنید.
در کمترین زمان متخصصین به سوال شما پاسخ خواهند داد

سوال خودتو بپرس

Aug 24, 2014 @ 2:35 PM
  • Complain
  • Reply

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Iusto temporibus iste nostrum dolorem natus recusandae incidunt voluptatum. Eligendi voluptatum ducimus architecto tempore, quaerat explicabo veniam fuga corporis totam reprehenderit quasi sapiente modi tempora at perspiciatis mollitia, dolores voluptate. Cumque, corrupti?

Aug 24, 2014 @ 2:35 PM
  • Complain
  • Reply

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Iusto temporibus iste nostrum dolorem natus recusandae incidunt voluptatum. Eligendi voluptatum ducimus architecto tempore, quaerat explicabo veniam fuga corporis totam reprehenderit quasi sapiente modi tempora at perspiciatis mollitia, dolores voluptate. Cumque, corrupti?

blinker ایا نیاز به مشاوره و سوال رایگان دارید؟ نزدیک ترین سرویسکار در کنار شماست   تعمیرکار خودتو پیدا کن

0990191-0-104