اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس

اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس

اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس هنگام خرید کلید مکانیکی پمپ اب باید این کلید را با دقت انتخاب کرد و پارامترهای مانند قدرت و هد ودبی الکتروپمپ و ارتفاع ساختمان را در نظر گرفت و برخی پرشرسویچ ها فقط فرمان می باشد و نمی تواند  الکتروپمپ را راه اندازی کند .

بازدید: 20495
Mrnasab.com
4.6666666666667 3 امتیاز

در کادر زیر تعمیر کار های شهر را مشاهده میکنید. در صورتی که به دنبال تعمیرکار در شهر خودتان هستید کلیک کنید سایر تعمیرکاران

محسن سقراط

متخصص تاسیسات

تهران

0912049*******

اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس هنگام خرید کلید مکانیکی پمپ اب باید این کلید را با دقت انتخاب کرد و پارامترهای مانند قدرت و هد ودبی الکتروپمپ و ارتفاع ساختمان را در نظر گرفت و برخی پرشرسویچ ها فقط فرمان می باشد و نمی تواند  الکتروپمپ را راه اندازی کند .

تنظیم پمپ اب ساختمان کلید مکانیکی پرشر سوئیج پمپ آب, تنظیم پرشر سوئیج, تنظیم پمپ آب, تنظیم پمپ آب خانگی, تنظیم فشار پمپ اب, تنظیم کلید مکانیکی 


قطعات اصلی کلیدهای کنترل فشار پمپ اب:اسکلت اصلی ،کنتکتهای پلاتین ، تشتک ، فنرها و پیچ های تنظیم ، فلنچ و واشر آببندی تشکیل می شود.

 

اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس کانتاکتها از جنس پلاتین بوده و این موضوع از آسیب زدن و یا در اصطلاح خال زدن کانتاکت جلوگیری  می کند. مهمترین قسمت اینگونه کلیدها همان دو پیچ تنظیم کوتاه و بلند می باشد.

اکثر کلیدهای اتوماتیک  مکانیکی دو پیچ برای تنظیم دارند که پیچ بزرگتر برای افزایش یا کاهش فشار اب است و پیچ دوم که معمولا هم کوچک تر است برای تنظیم بازه یا دلتا فشار اب به کار می رود

اين اتوماتیک ها به شکل مکانیکی عمل می کند.بدین شکل که با بالا رفتن فشارمنبع انبساط فشار پشت نازل اتوماتیک هم زیاد شده و در نتیجه باعث می شود اتوماتیک انالوگ جریان برق را قطع کند و این عمل در صورت کم شدن فشار نیز بر عکس می شود و اتوماتیک برق را وصل می کند.این اتوماتیک ها قابلیت تنظیم دارند.یعنی می توان برحسب فشار مورد نیاز هر ساختمان آن ها را تنظیم کرد.

 

اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس

اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس


خلاصه مطلب :

پیچ بزرگ با سفت شدن فشاراب را زیاد کرده و با شل شدن فشاراب را کم می کند.

پیچ کوچک نیز اختلاف فشار بین خاموش وروشن شدن را بر عهده دارد که با شل کردن  این پیچ  اختلاف فشاراب بین حداکثر وحداقل  کمتر می شود  و هرچه این پیچ را سفت تر کنید دلتا یا بازه افزایش می باید . (نكته: هرچه آن را شل و يا سفت  کنید دلتا کمتر يا بيشتراز محدوده مجاز تعريف شده براي کلید اتوماتیک مکانیکی  نمی شود)

تنظیم این دو پیچ  (به خاطر تفاوت لوله کشی ساختمان ها) تجربی است.

تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب اپارتمان

(( پرشر سوئیج پمپ اب با دوپیچ کنترل فشار بالا و پائین وقابلیت تنظیم دقیق قطع و وصل شدن  . براثر فشار فنر به دیافراگم کلید عمل سوئیج انجام داده و کنتاکتها به هم چسبیده و برق متصل میشود و پس اززیاد شدن فشاراب دوباره کنتاکتها قطع می شود.))اگر خودتان می خواهید تنظیم کلید مکانیکی پمپ آب را انجام دهید به پیچ کوچک آن دست نزنید.زیرا تنظیم کارخانه ای آن مناسب ترین گزینه است.در تنظيم كارخانه حد متوسط رعايت شده كه با تنظیم فشار بالا اختلاف فشار زياد شده و با تنظیم فشار كم اختلاف فشار كمتر مي شود


 اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس ویژگیها پرشر سوئیج :ماکزیمم فشار: 2  تا  12 بار( بسته به نوع پرشرسوئیج )

مقدار اختلاف فشار: قابل تنظیم

تنظیم پرشرسوئیچ اب مجتمع مسکونی


روش تنظیم دقیق کلید مکانیکی پمپ اب چیست؟سه فاکتور مهم براي تنظیم این کلید عبارت است از:

مقدار فشار بالایی که تحت آن سوییچ دستور خاموشی را به پمپ میدهد.

:Cut-in pressure مقدار فشار پایینی که تحت آن سوییچ دستور روشن شدن را به پمپ میدهد.پرشر سوئیج پمپ آب, تنظیم پرشر سوئیج, تنظیم پمپ آب, تنظیم پمپ آب خانگی, تنظیم فشار پمپ اب, تنظیم کلید مکانیکی پمپ آب,


:Cut-out pressure اختلاف فشار: میزان اختلاف فشار میان خاموشی و روشن شدن پمپ اب( قابل تنظیم است)

1-جهت افزایش مقدار فشار لازم براي خاموشی پمپ، مهره بالایی فنر شماره 2 را ببندید.

2-جهت کاهش مقدار فشار لازم براي خاموشی پمپ، مهره بالایی فنر شماره 2 را باز کنید.

3-جهت افزایش مقدار فشار لازم براي روشن شدن پمپ، مهره بالایی فنر شماره 2 را بسته، به طور همزمان جهت ثابت نگهداشتن فشار خاموشی پمپ، مهره شماره 1 را باز کنید. با این روش قادر خواهید بود میزان اختلاف فشار را نیز علاوه بر فشار روشن شدن پمپ تغییر دهید.4-جهت کاهش مقدار فشار لازم براي روشن شدن پمپ، مهره بالایی فنر شماره 2 را باز کرده، به  طور همزمان جهت ثابت نگهداشتن فشار خاموشی پمپ، مهره شماره 1 را ببندید. با این روش قادر خواهید بود میزان اختلاف فشار را نیز علاوه بر فشار روشن شدن پمپ تغییر دهید

5-.بعبارتی افزایش یا کاهش هر دو فشار تعریف شده با حفظ اختلاف فشار تنها با باز و بسته کردن  مهره فنر شماره 2 امکانپذیر است. لیکن جهت کاهش و یا افزایش فشارها و اختلاف میان آنها باید هردو مهره را به طور همزمان باز و بسته کرد.

  تنظیم کلید کنترل فشار پمپ آب به صورت اصولی هم می تواند از استهلاک پمپ و لوازم آن و هم لوله کشی ساختمان بکاهد و هم از مصرف برق تعداد دفعات روشن و خاموش شدن و… جلوگیری کند.ضمنا اتوماتيك ها با یکبار تنظیم به شرط تغییر ندادن شرایط به تنظیم دیگری نیاز ندارند.مگر اینکه قطعات دیگر پمپ خراب شده و روی کارکرد آن تاثیر بگذارد.


کاربرد پرشر سوئیچ   Pressure Switch

کاربرد پرشر سوئیچ : از جمله مهمترین کمیت های مورد اندازه گیری در واحد های صنعتی، کمیت فشار می باشد، بگونه ای که برای تعین نوع تجهیزات ابزار دقیق معمولا یکی از آیتم هایی که همواره مورد سوال است ، فشار سیستم و در نتیجه ماکزیمم فشار قابل تحمل آن می باشد.از اینرو همواره نیازمند تجهیزاتی هستیم تا با توجه به شرایط محیطی و استاندارد های مربوط بتوانند فشار سیستم را اعلام کنند و با توجه به آن عمل می کنند.

کاربرد پرشر سوئیچ : برای اطلاع از مقادیر بالا (H)، خیلی بالا (HH) ، پایین( L) و خیلی پایین( LL) فشار از پرشر سوئیچ ها استفاده میشود. اغلب پرشر سوئیچ ها بصورت تفاضلی عمل کرده و در صورت رسیدن اختلاف فشار به حدی معین سوئیچ می دهند ،سوئیچ ها به دو صورت NO و یا NC می باشد و ما را از رسیدن فشار به مقادیر مورد نظر مطلع می سازند.

 

اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس

اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس


 اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس کاربرد پرشر سوئیچ :کاربرد پرشر سوئیچ در پمپ ها
کاربرد پرشر سوئیچ در سیستم های آب
کاربرد پرشر سوئیچ در سیستم های هیدرولیک
کاربرد پرشر سوئیچ در سیستم های خلا
کاربرد پرشر سوئیچ در کمپرسورهای هوا
کاربرد پرشر سوئیچ در تجهیزات ضد انفجار


انواع پرشر سوئیچ با مارک های مختلف اعم از:


انواع کلید مکانیکی پمپ اب  SQUARE D  (پرشر سوئیچ اشنایدر / پرشرسوئیچ  Schneider)

SQUARE D FSG.  1.4  – 4.6 bar

SQUARE FTG.   1.4  – 4.6 bar

SQUARE FYG2.    2.8 – 7 bar

SQUARE FYG3.    5.6 – 10.5 bar


انواع کلید مکانیکی پمپ اب  ساخت هلند DANFOSS

طراحی شده برای استفاده در کاربردهای صنعتی در زمینه سیستم های کنترل، نظارت و اعلان خطر.

. مناسب براي گاز، بخار و هوا و اب

· دامنه فشار از 0.2- تا 7.5 بار برای KP35 (فشار پایین)

. دامنه فشار از 2 تا 14بار برای KP36 (فشار متوسط)

· ابعاد کوچک جهت صرفه جویی در فضای اشغالی – نصب ساده

پرشرسوئیچ ویکا / پرشرسوئیچ  Wika

پرشرسوئیچ ایندومارت / پرشرسوئیچ  Indumart

پرشرسوئیچ هانیول / پرشرسوئیچ  Honeywell

پرشر سوئیچ فانتینی / پرشرسوئیچ  Fantini

پرشر سوئیچ تله مکانیک / پرشرسوئیچ  Telemecanique

پرشر سوئیچ دانگز / پرشرسوئیچ  Dungs

پرشر سوئیچ اشکرافت / پرشرسوئیچ Ashcroft

نكات مهم اتوماتيك  اشنایدر:

1: کلید اتوماتيك  اشنایدربه صورت پیش فرش بازه ای حدود 1.4 بار دارند  .

2:  همیشه بازه را باید حدود 1.4 بار قرار دهید چون اگر بازه زیاد باشد قبل از روشن شدن پمپ ، فشار آب مصرف کننده  افت زیادی خواهد داشت و مصرف کننده نوسان زيادي در فشار اب مشاهده مي كند.

3: با چرخاندن پیچ بزرگ ، تنظیم پیچ کوچک (که مربوط به دلتا می شود) تغییری می کند كه در نياز بايد ان را نيز تنظيم كنيد .

4: تنظیم پیچ کوچک به پمپ فرصت استراحت می دهد و در فاصله بین روشن و خاموش شدن پمپ (دلتا) این مخزن تحت فشار است که وظیفه تامین آب را به عهده دارد.

5: تمام اتوماتيك های مکانیکی دارای یک بازه یا دلتا هستند که پمپ را روی یک عددی روشن و روی یک عددی خاموش می کنند – به فاصله میان این دو عدد دلتا می گویند

6: کیفیت و کارکرد صحیح اتوماتيك مکانیکی بسيار مهم است بهتر است کلید اتوماتيك اشنایدراصلی و یا کلید اتوماتيك italtecnica اصلی که هر دو ساخت ایتالیا است را خریداری کنید.

نکته مهم در مورد کلید اتومات های المنت ترکیه  :

1: دلتاي پیش فرض این کلید ها حدود 2 بار است که باید آن را به حدود  1.5 بار کاهش دهید برای این کار پیچ کوچک تر (که با علامت دلتا یا مثلث مشخص شده است) را به سمت منفی می چرخانیم تا  بازه کاهش یابد در این حالت بازه به حدود 1.5  بار کاهش می یابد

2: نکته اساسی این است که کلید های اتوماتيك المنت از نمونه های چینی بهتر هستند ولی  کلید هاي اتوماتيك  اشنایدر  بهتر مي باشند

3:پلاتین اتوماتيك های المنت خوب نيست و امكان دارد که پلاتین بچسبانند – پلاتین چسباندن مساوی است با یکسره کار کردن پمپ و سوختن پروانه (و بعد از چند ساعت هم سوختن الکتروموتور)

4: اتوماتيك های مکانیکی تقلبی چینی و اصلی ترکیه (element) کیفیت پایینی دارند و زیاد اتفاق می افتد که پلاتین چسبانده و پمپ را می سوزانند.

سایت همه چیز در مورد پمپ آب و انواع اتوماتیک …

نكته مهم :دلتا را به دقت تنظيم كنيد زيرا دلتا به پمپ فرصت استراحت می دهد و در فاصله بین روشن و خاموش شدن پمپ (دلتا) این مخزن تحت فشار است که وظیفه تامین آب را به عهده دارد.

 

 

اصول تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب پنتاکس

 

در صورتی که سوال دارید میتوانید به لینک زیر رفته و سوال خود را وارد کنید.
در کمترین زمان متخصصین به سوال شما پاسخ خواهند داد

سوال خودتو بپرس

Aug 24, 2014 @ 2:35 PM
  • Complain
  • Reply

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Iusto temporibus iste nostrum dolorem natus recusandae incidunt voluptatum. Eligendi voluptatum ducimus architecto tempore, quaerat explicabo veniam fuga corporis totam reprehenderit quasi sapiente modi tempora at perspiciatis mollitia, dolores voluptate. Cumque, corrupti?

Aug 24, 2014 @ 2:35 PM
  • Complain
  • Reply

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Iusto temporibus iste nostrum dolorem natus recusandae incidunt voluptatum. Eligendi voluptatum ducimus architecto tempore, quaerat explicabo veniam fuga corporis totam reprehenderit quasi sapiente modi tempora at perspiciatis mollitia, dolores voluptate. Cumque, corrupti?

blinker ایا نیاز به مشاوره و سوال رایگان دارید؟ نزدیک ترین سرویسکار در کنار شماست   تعمیرکار خودتو پیدا کن

0990191-0-104